wait please
شکیبا باشید
صفحه اصلی آرشیو اخبار و مقالات طراحی سایت چند روش برای جلوگیری از خروج کاربران داخل وب سایت

چند روش برای جلوگیری از خروج کاربران داخل وب سایت

چند روش برای جلوگیری از خروج کاربران داخل وب سایت

یکی از مهمترین پارامترهای گوگل در سال 2013 برای سئو زمان مصرفی مشتری در وب سایت ما می باشد. بنابراین از همین امروز باید تلاش کنیم تا مشتری را در وب سایت خود نگه داریم تا به بالا آمدن رتبه سایت در نتایج جستجو کمک کنیم.

یکی از مهمترین پارامترهای گوگل در سال 2013 برای سئو زمان مصرفی مشتری در وب سایت ما می باشد. بنابراین از همین امروز باید تلاش کنیم تا مشتری را در وب سایت خود نگه داریم تا به بالا آمدن رتبه سایت در نتایج جستجو کمک کنیم.
در این مقاله 8 روش بسیار ساده را بیان خواهیم کرد:

1 -نظم و ترتیب وب سایت در تمامی مرورگرها:
متاسفانه بارها مشاهده کرده ایم وب سایت هایی وجود دارند که در برخی از مرورگرها به درستی به نمایش گذاشته نمی شوند و همین عامل باعث خواهد شد که کاربر سریعا از وب سایت خارج شود. شما باید در طراحی وب سایت خود دقت کنید تا در تمامی مرورگرها همانند Chrome, IE, Firefox, Safari و حتی Opera به طور صحیح به نمایش گذاشته شود.

2 -استفاده نکردن از موزیک در پس زمینه وب سایت:
از شما سوالی می پرسم، فکر می کنید چند درصد از کسانی که وارد یک وب سایت با پس زمینه موزیک شده اند باقی خواهند ماند و چند درصد خارج خواهند شد؟ مطمئن باشید این درصد بسیار پایین تر از آن چیزی است که شما فکر می کنید.

3 -استفاده از متن های مرتبط:
اگر کاربران یک کلمه کلیدی را جستجو می کنند به دنبال بر طرف کردن نیازهایشان با استفاده متن های وب سایت شما می باشند. اگر وارد وب سایت شوند و اطلاعات مربوط را پیدا نکنند به سرعت از وب سایت شما خارج خواهند شد.

4 -استفاده از محتوا:
تا به حال روی محتوای وب سایت خیلی صحبت کردیم و بارها بیان کردیم محتوا همانند پادشاه وب سایت در سال 2013 می باشد و باید منحصر به فرد باشد. در غیر این صورت از صحنه رقابت خارج خواهید شد.

5 -آپدیت نگه داشتن وب سایت:
سعی کنید وب سایت خود را با استفاده از امکاناتی که دارید به روز نگه دارید همانند اخبار، مقالات، گالری و غیره. متاسفانه بسیاری از وب سایت ها روحی ندارند و می توانیم بگوییم گوگل از این وب سایت ها متنفر است.

6 -گذاشتن فرم در داخل وب سایت:
فرم ها برای جمع آوری اطلاعات از کاربران داخل وب سایت و ایجاد رابطه با آنها گذاشته می شود. شما باید آنها را کوتاه طراحی کنید. اگر یک فرم طولانی طراحی شود جذابیت خود را از دست خواهد داد.

7 -بهینه سازی تصاویر در طراحی وب سایت:
تصاویر مرتبط به محتوای صفحات وب سایت باعث جذابیت وب سایت در نزد کاربران خواهد شد. یک صفحه وب سایت بدون تصویر کاربر را تشویق نمی کند که در داخل وب سایت وقت بیشرتی را صرف کند.

8 -استفاده از ویدئو مارکتینگ:
بکاربردن ویدئو یکی از جدیدترین روش های نگه داشتن کاربران داخل وب سایت می باشد. برای مثال یک ویدئو دو دقیقه ای باعث خواهد شد که کاربر دو دقیقه زمان بیشتری در وب سایت گذاشته و البته ویدئو ها جذاب تر از متن ها خواهند بود.

منبع : تازه های تکنولوژی