wait please
شکیبا باشید
صفحه اصلی آرشیو اخبار و مقالات طراحی سایت رتبه الکسا چقدر در سئو سایت موثر است؟

رتبه الکسا چقدر در سئو سایت موثر است؟

رتبه الکسا چقدر در سئو سایت موثر است؟

سوالی که برای اکثر صاحبان کسب و کار در رابطه با رتبه الکسا پیش آمده است تاثیر آن روی سئو سایت است و اینکه چقدر افزایش رتبه الکسا تاثیر بر بالابردن رنکینگ وب سایت در موتورهای جستجو دارد؟ آیا با افزایش رنکینگ الکسا،رتبه سایت هم در گوگل پیشرفت خواهد کرد.

سوالی که برای اکثر صاحبان کسب و کار در رابطه با رتبه الکسا پیش آمده است تاثیر آن روی سئو سایت است و اینکه چقدر افزایش رتبه الکسا تاثیر بر بالابردن رنکینگ وب سایت در موتورهای جستجو دارد؟ آیا با افزایش رنکینگ الکسا، رتبه سایت هم در گوگل پیشرفت خواهد کرد.

جواب های متفاوتی می توان برای سوالات بالا در نظر گرفت و شاید نظرات متفاوت باشند اما نظر ما منفی است و می توانیم بیان کنیم افزایش رتبه الکسا هیچ تاثیری در پیشرفت رنکینگ وب سایت در گوگل نخواهد داشت. مشاهده می شود که مدیران شرکت های ایرانی سعی در بهبود رتبه الکسای وب سایت خود دارند و حتی هزینه های بالایی را هم برای آن پرداخت می کنند بدون آنکه نکات مثبت را در نظر بگیرند و هدف از افزایش رتبه الکسا را درک کنند. بعضی از این مدیران حتی به داشتن یک رتبه الکسای خوب افتخار می کنند.

آیا فکر کرده اید که چقدر مشتریان به دلیل داشتن یک رتبه خوب در الکسا از محصولات شما خریداری می کنند؟ باز هم جواب ما منفی است و به طور حتم یک درصد پایینی از کاربران اینترنتی تولبار الکسا را در مرورگرهای خود نصب کرده و رتبه الکسای وب سایت ها را مورد بررسی قرار می دهند.
در انتها تاکید می کنیم به جای صرف وقت و هزینه های بالا برای افزایش رتبه الکسا، سعی در اصلاح وب سایت خود کنید و محتوای آن را برای جذب کاربران آماده کنید. در آن صورت است که گوگل وب سایت را مشاهده می کند و به صفحات اول نتایج جستجو خواهید آمد و به دلیل افزایش ترافیک سایت، رتبه الکسا هم بهبود خواهد یافت.

 

منبع : نوین مارکتینگ