wait please
شکیبا باشید
صفحه اصلی آرشیو اخبار و مقالات طراحی سایت انکر تکست چیست؟

انکر تکست چیست؟

انکر تکست چیست؟

انکر تکست یا Anchor Text به کلمه ای گفته میشود که قابل کلیک کردن داشته باشد و یا HyperLink باشد.در مرورگرهای جدید و امروزی این قسمت با حالت آبی رنگ مشخص میباشد.یک آنکر تکست سئوسازی شده و بهینه سازی شده میتواند تاثیر بسیار زیادی بر روی سئو محتوای شما بزارد.

انکر تکست چیست؟

انکر تکست یا Anchor Text به کلمه ای گفته میشود که قابل کلیک کردن داشته باشد و یا HyperLink باشد.در مرورگرهای جدید و امروزی این قسمت با حالت آبی رنگ مشخص میباشد.یک آنکر تکست سئوسازی شده و بهینه سازی شده میتواند تاثیر بسیار زیادی بر روی سئو محتوای شما بزارد.

آنکر تکست همان طور که در بالا اشاره کرده ایم کلمه یا جمله ای میباشد که به صورت لینک به محتوایی جداگانه در خود سایت مرجع و یا به سایتی دیگر اشاره میکند.

جمله زیر را در نظر بگیرید :

سئوموز  مرجع اموزش رایگان سئو در ایران میباشد اما میتوان گفت سئوموز انگلیسی بهترین مرجع اموزش سئو و بهینه سازی سایت در تمامی اینترنت میباشد

در جمله ی بالا ما به چند مورد اشاره کرده ایم :

۱. سئوموز فارسی مرجع اموزش سئو در ایران میباشد که به ان لینک نیز داده شده است

۲. سئوموز انگلیسی نیز مرجع اموزش سئو میباشد اما به زبان انگلیسی به این سایت نیز لینک داده شده است

۳. آنکر تکست های ما دارای ۲ شرط مهم در آنکر تکست میباشند که انهم متفاوت نشان دادن این کلمات میباشد. همان طور که مشاهده میکنید سئوموز فارسی به صورت برجسته ( BOLD ) نوشته شده است و سئوموز انگلیسی به صورت کج ( Italic ) که ربات های موتورهای جستوجوگر به این ۲ کلمه توجه خاصی میکنند.

در بالا ما ذکر کردیم که موتورهای جستوجو به کلماتی که به نوعی از محتوا جدا شده باشند توجه خاصی خواهند داشت اما توجه و بررسی انها به این صورت میباشد که چگالی آن کلمه در کل متن شما را مورد بررسی میکنند و اگر از کلمات سئوموز , انگلیسی و فارسی در مطلب شما استفاده ی بهینه و مفید شده باشد به ان کلمه امتیاز مثبت میدهند و باعث میشود شما در کلمه ی ذکر شده در مقامی بالاتر از دیگران قرار گیرید.

البته استفاده از آنکر تکست بسیار مهم میباشد زیرا استفاده ی نادرست و اشتباه از ان منجر میشود کلمه برای اسپایدر به عنوان اسپم در سایت شما شناخته شود پس :

حتما به کلماتی که لینک میدهید توجه داشته باشید که کلمه ی مورد نظر بیان گر محتوای شما باشد

از تکرار مکرر لینک دادن خودداری کنید یک لینک دادن مفید و دقیق بهتر از چندین لینک دادن غیر اصولی مباشد

تصویر متعلق به سئوموز انگلیسی میباشد

در تصویر بالا کلمه ی “Jon Wye’s Custom Designed Belts” به ان لینک داده شده است.

در طول مدت آعاز به کار موتورهای جستوجوگر انها در به تدریج به تکیمل فرایندهای خود پرداخته اند. یکی از این فاکتورهای ارتباط لینک ها ( LINK RELEVANCY ) میباشد.این بدین معنا میباشد که محتوای شما به چه میزان به آنکر تکست شما مرتبط میباشد و چه مقدار لینکی که شما به خارج از سایت خود داده اید مفید و با ارزش میباشد.

نکات مهم :

۱. همیشه برای وبمستر ها سوال میباشد که چگونه در کلمه ی کلیدی خاصی به صفحات بالاتر برسیم آنکر تستس یکی از ساده ترین و در عین حال مفید ترین روش میباشد. کلمه ی کلیدی خود را انتخاب کنید و بر روی ان آنکر تکست بزارید اما فراموش کنید شرط تعادل مهم میباشد.

۲. یکی از تحقیقاتی که سئوموز انگلیسی انجام داده است به این نتیجه رسیده است که اگر چندین کلمه در یک متن به یک لینک خاص اشاره کنند تنها لینک اول مورد بررسی گوگل قرار میگیرد. توجه کنید این موضوع مخصوص گوگل میباش

۳. گوگل به تازگی امکانی اضافه کرده است به نام JUMP To که برای بسیاری سوال میباشد که سایت هایی مانند ویکی پدیا چگونه از این سرویس استفاده میکنند شرط استفاده از این امکان گوگل اشنایی با کدنویسی به صورت حرفه ای میباشد که بتوانید در قالب یک DIV خاص ایجاد کنید و باید در DIV ایجاد شده از آنکرتکست استفاده کنید.

منبع : سئو موز