wait please
شکیبا باشید
صفحه اصلی آرشیو اخبار و مقالات طراحی سایت روش و راهکار جلوگیری از هک Hack

روش و راهکار جلوگیری از هک Hack

روش و راهکار جلوگیری از هک Hack

کلمات عبور و یا Password های ایمیل شما در زندگی امروزی نقش مهمی ایفا میکند. شما بایستی در انتخاب کلمات عبور دقت زیادی داشته باشید تا از هک شدن کلمات عبور خود تا حد امکان جلوگیری نمایید. بهترین نوع کلمات عبور استفاده از ترکیب حروف و اعداد است. حتی اگر در کلمات عبور خود از کاراکترهای خاص نیز استفاده کنید بسیار مناسب است. سعی کنید تا حد امکان کلمات عبور شما طولانی باشند. حداقل تعداد کاراکتر مناسب برای کلمات عبور هفت کاراکتر است.

کلمات عبور و یا Password های ایمیل شما در زندگی امروزی نقش مهمی ایفا میکند. شما بایستی در انتخاب کلمات عبور دقت زیادی داشته باشید تا از هک شدن کلمات عبور خود تا حد امکان جلوگیری نمایید.

از کلمات عبور ترکیبی استفاده کنید
بهترین نوع کلمات عبور استفاده از ترکیب حروف و اعداد است. حتی اگر در کلمات عبور خود از کاراکترهای خاص نیز استفاده کنید بسیار مناسب است. سعی کنید تا حد امکان کلمات عبور شما طولانی باشند. حداقل تعداد کاراکتر مناسب برای کلمات عبور هفت کاراکتر است.

نرم افزارهای خود را بروز نگاه دارید
همیشه سعی کنید نرم افزارهای کامپیوتر خود را بروز نگاه دارید. مهمترین نرم افزارهایی که شما باید همیشه بروز نگاه دارید عبارت هستند از سیستم عامل ، مرورگر وب و نرم افزار ویروس یاب و اینترنت سکیوریتی. همچنین توجه ویژه به نرم افزار Flash Player داشته باشید. دقت کنید بروزرسانی را همیشه از سایت Adobe انجام دهید و از دانلود نرم افزار فلش پلیر از سایت های ثالث خودداری کنید.

کلمات عبور خود را همیشه متفاوت انتخاب کنید
فرض کنید شما چند ایمیل متفاوت دارید. اگر برای تمامی آنها از یک کلمه عبور یکسان استفاده کنید و کلمه عبور شما توسط هکر شناسایی شود ، در واقع تمامی ایمیل ها و یا حساب های کاربری شما در دسترس هکر خواهد بود. حتی به شما پیشنهاد میکنیم یک آدرس ایمیل برای عضویت در سایت های تفریحی و یا موارد کم اهمیت داشته باشید و از ایمیل اصلی خود تنها برای مصارف مهم و پر اهمیت استفاده کنید.

حتی الامکان از نرم افزارهایی که کلمات عبور را ذخیره میکنند استفاده نکنید
امروزه نرم افزارهای فراوانی هستند که کلمات عبور شما را ذخیره میکنند. به شما توصیه میکنیم تا حد امکان از این نرم افزارها استفاده نکنید. همچنین هیچگاه در نرم افزار مرورگر وب خود کلمات عبور را ذخیره نکنید.


در ایجاد کلمات عبور Password های خود از روش های ایمن تر استفاده کنید
استفاده از کلمات عبور با پیچیدگی مناسب و همچنین تغییر منظم آنها را همیشه به شما توصیه میکنیم. هیچگاه در انتخاب کلمات عبور از نام ، نام خانوادگی ، نام همسر و یا نام فرزند خود استفاده نکنید. مثلا shirazazad کلمه عبور معمولی به حساب می آید. حال اگر به این صورت ShirazAzad بکار رود باز هم بهتر است. اما همانطور که قبلا گفتیم بهتر است همواره از ترکیب حروف و اعداد استفاده کنید. به عنوان مثال ShirazAzad90 انتخاب بهتری است. حتی Space یا فضای خالی هم در کلمات عبور به حساب می آید. یکی دیگر از مسائل مهم تغییر کلمات عبور در هر دوره سه ماهه و یا حتی ماهیانه است.