wait please
شکیبا باشید
صفحه اصلی آرشیو اخبار و مقالات طراحی سایت بررسی متا تگهای مهم و موثر در سئو HTML Meta Tags

بررسی متا تگهای مهم و موثر در سئو HTML Meta Tags

بررسی متا تگهای مهم و موثر در سئو HTML Meta Tags

متا تگها نوعی متا دیتا هستند. متا دیتا (Meta Data) چیست؟ متا دیتا به اطلاعاتی که در توصیف اطلاعات دیگر مورد استفاده قرار می گیرد گفته می شود. تگهای متا کدها یا اصطلاحا تگهای زبان HTML هستند. متا تگها Meta Tags یکی از کلیدی ترین و مهمترین ابزارهای سئو و بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو هستند. انواع مختلفی از متا تگها وجود دارد و هر کدام بنا به مورد استفاده ممکن است برای وب مستر اهمیت داشته باشد.

متا تگها نوعی متا دیتا هستند. متا دیتا (Meta Data) چیست؟ متا دیتا به اطلاعاتی که در توصیف اطلاعات دیگر مورد استفاده قرار می گیرد گفته می شود. تگهای متا کدها یا اصطلاحا تگهای زبان HTML هستند. متا تگها Meta Tags یکی از کلیدی ترین و مهمترین ابزارهای سئو و بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو هستند. انواع مختلفی از متا تگها وجود دارد و هر کدام بنا به مورد استفاده ممکن است برای وب مستر اهمیت داشته باشد. در هر صفحه وب با هر فرمتی مثل php ,htm ,html ,ASP ,aspx ... از این تگهای HTML استفاده می شود. محل قرار گرفتن تگهای HTML درون <head> است زیرا اطلاعات صفحه جاری طبق استاندارد W3C در این بخش قرار می گیرند و فرمت آن به این شکل:


"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"
<html id="html" xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" lang="en-US">
<head>
<meta name="keywords" content="سئو چیست ؟, Search Engine Optimization" />
<meta name="description" content="آشنایی با سئو و بهینه سازی صفحات وب سایت" />
<title>سئو چیست؟</title>
</head>
<body>
</body>
</html>

برای مشاهده کدهای هر صفحه در مرورگر خود با کلیک راست گزینه View Source یا در مرورگرهای مختلف گزینه ای مشابه را بزنید تا کدها قابل مشاهده باشند. از مهمترین متا تگها در سئو موارد زیر را می توان نام برد:

عنوان Title

<title> عنوان صفحه</title>

تگ عنوان از نظر فنی متا تگ محسوب نمی شود ولی در جستجو یکی از اصلی ترین فاکتورها برای موتور جستجو است. در این تگ شما به موتور جستجو یک شمای کلی و گوشه بسیار کوچکی از محتوا را نشان می دهید. عنوان صفحه علاوه بر استفاده در موتورهای جستجو در مرورگر کاربر نیز نمایش داده می شود، در انتخاب عنوان باید دقت کنید تا حد امکان از عبارات کوتاه و توصیفی استفاده شود و از هر گونه توضیح یا متن طولانی بپرهیزید.

منبع : support