wait please
شکیبا باشید
صفحه اصلی آرشیو اخبار و مقالات طراحی سایت با مرورگر کروم هر سایتی را به Maze و یک گوی مرمرین متحرک تبدیل کنید

با مرورگر کروم هر سایتی را به Maze و یک گوی مرمرین متحرک تبدیل کنید

با مرورگر کروم هر سایتی را به Maze و یک گوی مرمرین متحرک تبدیل کنید

نبرد مرورگرها چند سالی است که به اوج خود رسیده و این رقابت میان دو مرورگر جوان تر یعنی فایرفاکس و کروم نفس گیرتر شده است. کمپانی‌های موزیلا و گوگل در تلاشند تا با افزودن امکاناتی جذاب‌تر، روز به روز بر کیفیت محصولات خود افزوده و سهم بیشتری از کاربران دنیای اینترنت را در اختیار خود بگیرند. در این میان کروم که کمی دیرتر از فایرفاکس پا به عرصه گذاشته، به پشتوانه سرمایه عظیم کمپانی گوگل، تکاپوی بیشتری برای پیشرفت داشته و آمار نیز حکایت از پیشی گرفتن تعداد کاربران آن نسبت به فایرفاکس دارد. در ادامه همین پیشرفت ها، گوگل به تازگی از تجربه جدید خود برای تبدیل صفحات وب به محیطی سه بعدی و جذاب رونمایی کرده است.

این کمپانی دیروز از تجربه جدید خود که هر سایتی را تبدیل به یک Maze مرمرین می‌کند رونمایی کرد. World Wide Maze با شکستن عناصر تشکیل‌دهنده یک صفحه وب، سطحی افقی با موانعی شناور را برای شما ایجاد می‌کند که شما می بایست با کج کردن گوشی هوشمند خود گوی مرمرین را میان این موانع حرکت دهید. این تجربه از طریق شبکه بی‌سیم به همگام سازی کروم در رایانه و کروم در تلفن هوشمند شما می‌پردازد و به شما کمک می‌کند تا از این طریق بازی را در صفحه نمایشی بزرگ‌تر مشاهده کرده و از تلفن هوشمندتان نیز برای کنترل آن استفاده کنید.

شما برای کامل کردن این بازی می بایست مسیر پیش رو را طی کرده و با جمع آوری سنگ‌های قیمتی امتیاز خود را افزایش دهید. ایده این بازی احتمالاً از برخی بازی‌های قدیمی کنسول های رومیزی نظیر Marble Madness گرفته شده است. البته این بازی شباهت بسیار زیادی نیز به بازی Super Monkey Ball محصول کمپانی سگا دارد.برنامه Google's Chrome Experiments ، مجموعه‌ای از پروژه‌های ثبت شده عمومی است که آنچه را در وب می‌شود انجام داد، به تصویر می کشد، اما گوگل خود نیز هر از چندگاهی نسبت به ارائه ابزارهای اینچنینی اقدام می‌کند.

Google Experiment در خرداد ماه سال ۹۱ برای استفاده در گوشی های موبایل عرضه شد و به نظر می‌رسد پروژه World Wide Maze جذابترین کاربرد آن تا به این لحظه بوده است. برای استفاده از این سرویس نیاز به IP غیر ایرانی و همچنین مرورگر کروم دارید.

World Wide Maze در قالب اپلیکیشن برای اندروید و ابزارهای مبتنی بر iOS نیز ارائه می‌شود.

منبع : Zoomit