wait please
شکیبا باشید
صفحه اصلی آرشیو اخبار و مقالات طراحی سایت روشی هایی که برای استفاده در سئو بهتر است از آن اجتناب کنیم

روشی هایی که برای استفاده در سئو بهتر است از آن اجتناب کنیم

روشی هایی که برای استفاده در سئو بهتر است از آن اجتناب کنیم

واقعیت است که تعدادی از وبمسترها و متخصصین سئو ، خارج از مسیر عملیات بهینه سازی سایت را انجام می دهند. سئو هنگامی که بدون نتیجه باشد و زمان، انرژی و هزینه را از دست بدهد بدون معنی خواهد بود. از اهداف سئو باید نرخ تبدیل کاربران به مشتریان، درگیری مشتریان، آگاهی از برند و بازگشت سرمایه باشد. سئو افزایش رتبه الکسا و یا پیج رنک گوگل نیست. آیا شما فکر می کنید کاربران درون سایت صرفا به دلیل رنک بالای الکسا و پیج رنک گوگل وب سایت عملیات خرید را انجام خواهند داد؟

واقعیت است که تعدادی از وبمسترها و متخصصین سئو ، خارج از مسیر عملیات بهینه سازی سایت را انجام می دهند. سئو هنگامی که بدون نتیجه باشد و زمان، انرژی و هزینه را از دست بدهد بدون معنی خواهد بود.

از اهداف سئو باید نرخ تبدیل کاربران به مشتریان، درگیری مشتریان، آگاهی از برند و بازگشت سرمایه باشد. سئو افزایش رتبه الکسا و یا پیج رنک گوگل نیست. آیا شما فکر می کنید کاربران درون سایت صرفا به دلیل رنک بالای الکسا و پیج رنک گوگل وب سایت عملیات خرید را انجام خواهند داد؟

به خاطر داشته باشید آنها به محتوای با کیفیت نگاه می کنند. شاید یک فرد تازه کار خرید را به این دلایل از شما انجام دهد اما شرکت های بزرگ دنبال کیفیت می باشند.

در ادامه از این روش های سئو به دلیل جلوگیری از اسپم شدن وب سایت در موتورهای جستجو اجتناب کنید:

1-رنکینگ آلکسا:

تعداد زیادی از وب مسترها به رنک بالای آلکسا افتخار می کنند. اظهار نظر روی 300 بلاگ برای بهبود رتبه الکسا جنون آمیز هست.

الکسا یک شاخص معتبر نیست چراکه الکسا ترافیک نشات گرفته از نوار ابزار الکسا نصب شده در مرورگرها را شمارش می کند. متاسفانه باید اعلام کنیم که تعداد زیادی نرم افزار و ترفندهای آنلاین برای دستکاری رتبه الکسا در کوتاه مدت وجود دارد.

به نظر شما چند درصد از کاربران نوار ابزار الکسا را در مرورگرشان نصب می کنند؟ خیلی پایین تر از مقداری است که فکر می کنید. هنوز تعداد زیادی از وب مسترها برنامه روزانه ای برای بهبود رتبه وب سایت خود در الکسا انجام می دهند.

2- پیج رنک گوگل

زمان آن فرا رسیده است که پیج رنک گوگل را فراموش و به زباله دانی بفرستید. Mat Cutts مدیر تیم اسپم گوگل بیان کرده که دیگر نوار سبز پیج رنک در مرورگرها که پیج رنک گوگل را نشان می دهند به همانند قبل اهمیتی ندارد.

البته یک پیج رنک 7 بسیار با ارزش تر از یک پیج رنک 2 می باشد اما شما نباید فکر کنید که گوگل به دلیل پیج رنک بالا به شما جایزه می دهد و وب سایت را در صفحات بالای موتورهای جستجو قرار می دهد.

3- اظهار نظر در بلاگ ها

نرم افزارهایی وجود دارد که در یک دقیقه می تواند هزاران اظهار نظر و لینک در بلاگ ها بگذارد. شاید در کوتاه مدت این روش بتواند به بهبود رتبه وب سایت کمک کند اما باید متوجه باشید سئو تغییر کرده و هدف آن یک سرمایه گذاری بلند مدت است.

وبمستران در بلاگ ها برای دریافت بک لینک به اظهار نظر می پردازند اما ما به شما اعلام می کنیم که ترافیک بدست آمده از موتورهای جستجو چه از خود ارگانیک و چه از تبلیغات کلیکی دارای ارزش بالاتری می باشند.

4- وبلاگ نویسی

در حال حاضر بلاگ سازی بحث داغی در جامعه وب مسترها می باشد. گوگل بعد از آپدیت الگوریتم پنگوئن دستیابی لینک از دایرکتوری وبلاگ ها و دایرکتوری مقالات را محدود کرده است. هنگامی که شما به طور دائم وبلاگ می سازید احتمال اینکه ترافیک، لینک ها و آگاهی از برند، مورد سو ظن گوگل قرار بگیرند افزایش پیدا می کند.

وبلاگ نویسی راحت ترین روش برای دستیابی به لینک است و شما می توانید از این اسلحه قدرتمند استفاده کنید اما نباید غفلت کنید که بیش از حد به آن عمل کنید.

در انتها همیشه به خاطر داشته باشید که ما برای بهینه سازی سایت برای افزایش رتبه کلمات کلیدی در موتورهای جستجو باید از مجموعه ای از روش ها استفاده کنیم که به بازگشت سرمایه که همان ROI است برسیم.

منبع : نوین مارکتینگ